Весело і цікаво відсвяткували вихованці пришкільного  табору НВК № 4 День батька!!!

У пришкільному таборі «Простоквашино» було проведено  інформаційно-просвітницькі та виховні заходи з питань формування правової культури, виховання громадянської свідомості та поваги до Основного Закону України. Діти здійснили віртуальну екскурсію-презентацію «Сторінками Конституції України».

З вихованцями пришкільного закладу відпочинку НВК№4 було проведено бесіду до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Разом з учителем історії діти переглянули й обговорили інформаційні матеріали про Другу світову війну та вшанували пам'ять загиблих у воєнне лихоліття.

15 лютого минає 30 років із дня виведення радянських військ з Афганістану. Афганська війна залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків. Сьогодні зі школярами було проведено виховні години «Ціна чужої війни: до 30-річчя з дня виведення радянських військ з Афганістану». Учні розглянули причини вводу радянських військ на територію Афганістану, хід військових дій, з'ясували вплив бойових дій на подальші долі їх учасників. Захід розкрив дітям той жах, який довелося пройти людям, та сприяв вихованню почуття гордості за українських воїнів, шанобливого ставлення до ветеранів бойових дій на території інших держав, сучасних захисників України. 

Щороку 15 лютого Україна згадує про найтрагічнішу війну другої половини ХХ століття – війну в Афганістані. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, ушановуємо тих, кому довелося воювати в чужій країні. За традицією, у цей лютневий день дев'ятикласники нашого НВК поклали квіти до могил воїнів-афганців рідного селища.

Вітаємо з перемогою в обласному етапі еколого-краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді "Донбас заповідний" у напрямі "Дослідницький" учасників екологічного загону НВК №4 - Годун Ксенію, Губакіна Максима, Коваленко Марію та керівників роботи Годун Ірину Григорівну, Квітко Людмилу Валентинівну! 🕵️‍♀️🥇У конкурсі проектів "Природні об'єкти, що потребують охорони" восьмикласники посіли ІІІ місце! 🏆👏Дякуємо ГО "Україна можливостей" за реалізацію партнерського проекту "Сурове без сміття", складової частини роботи.🤝

Учасників Програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» нещодавно чекав сюрприз: було оголошено конкурс «Запроси спортсмена у школу»! Нам дуже сподобалась ідея заходу, адже це не тільки популяризація здорового способу життя, спорту, а й можливість виграти спортивний інвентар! 
Тож 28 листопада 2018 року в НВК №4 були запрошені спортсмени - видатні люди Дружківки! Приємною несподіванкою для вихованців була зустріч із колишнім майором міліції, багатократним чемпіоном Донецької області, чемпіоном України зі стрільби з вогнепальної зброї, а нині соціальним педагогом нашої школи – Шляковою Наталею Юріївною. 👮‍♀️Жінка працює в НВК недавно, тому нагода розповісти про свої спортивні успіхи випала вперше.🏅🏆🥇 Учитель біології🌿 за освітою, свідомо обрала життєвий шлях: турбуватися про тих, хто цього потребує найбільше. Працювала в інспекції у справах неповнолітніх Дружківського МВ ГУМВС України в Донецькій області. Уважно слухаючи Наталю Юріївну, діти із захопленням розглядали нагороди, фото, газетні публікації. Педагог-чемпіон дала дієві поради учням, як розвивати силу волі та загартовувати характер.
Справжнім відкриттям для школярів стало знайомство зі Страшненком Володимиром Миколайовичем, майстром спорту міжнародного класу з карате та тхеквондо, заслуженим тренером України, Президентом Федерації тхеквондо, членом президії «Тхеквондо України», почесним громадянином міста Дружківки, директором міської ДЮСШ. 🤵Володимир Миколайович поділився спогадами про своє дитинство, з якого почався шлях до спортивних вершин, розповів про наполегливі тренування та здобуті перемоги. З особливою гордістю і теплотою згадував тренер своїх вихованців, які увійшли в збірну країни: Гарбаря Андрія та Шелеста Михайла. Із розповіді спортсмена діти дізналися багато нового про олімпійський вид спорту тхеквондо. 🥋🤼‍♀️Важливо, що це бойове мистецтво за допомогою тренування тіла й душі прищеплює людині фізичні бойові навички, ставить за мету поліпшити душевне здоров'я та якість життя.
Перейшовши до спортивного залу, усі присутні побачили мистецтво тхеквондо в дії. Його майстерно представили юні вихованці Страшненка В.М.. Затамувавши подих, і діти, і дорослі дивилися виступи учнів спортивної школи. Вражала розвинута ударна техніка ніг, кваліфіковане виконання блоків та стрибків, витримка та самовладання. Спілкування з майстром спорту та майбутніми чемпіонами запалило в наших вихованцях бажання розвиватися та активно займатися спортом. З’явилися охочі записатися в секцію тхеквондо!🤼‍♂️🥋
Учні нашого НВК мали можливість продемонструвати спортсменам свої здібності й уміння під час спортивної естафети. Цікаві й непрості завдання вимагали не тільки швидкості, спритності, але й кмітливості. Проте всі команди гідно подолали труднощі! Найбільш приємно було учасникам шкільних змагань почути слова привітання від Володимира Миколайовича, заслуженого тренера України.😎
Конкурс «Запроси спортсмена у школу» перетворив звичайний шкільний день на незабутнє свято спорту! А головне - це пробуджене в дітях прагнення здорового способу життя й усвідомлення, що бути здоровим - модно!🤩
Дякуємо заслуженому тренеру України Страшненку Володимиру Миколайовичу та чемпіону України зі стрільби з вогнепальної зброї Шляковій Наталі Юріївні за співпрацю! 

Сьогодні, 27 листопада 2018 року, в Україні вперше відзначається День добрих справ! Наш НВК охоче підтримує всесвітню благодійну ініціативу. До активностей Щедрого вівторка залучилися учні, педагоги та працівники школи. Протягом дня було зібрано одяг та взуття для тих, хто потребує допомоги. Саме сьогодні, коли увага всього світу сконцентрована на добрих справах, по-справжньому розумієш слова: «Якщо кожен буде робити добро в межах своїх можливостей, можливості добра стануть безмежними!»

Вітаємо рій «Чайка» НВК №4 за зайняте           ІІІ місце в міській   грі-змаганні «Козацькому роду не буде переводу»! Бажаємо творчої наснаги, козацького гарту та подальших успіхів!!!

100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського

 

      Цікаво і змістовно проведено Тиждень пам’яті В.О.Сухомлинського «Серце віддаю дітям» у філії ЗШ І – ІІІ ст.№17 – НВК №4. Тиждень розпочався урочистою лінійкою «Усе починається з добра».

      На початку тижня були проведені виховні години для учнів 1- 9 класів:

ü  «Скажи людинi «Доброго дня»;

ü  «Людина народжується, щоб залишити по собі слід вічний»;

ü  «Людською добротою можна виховати справжню людину»;

ü  «Поспішай творити добро»;

ü  «Добро і милосердя».

      Шкільний бібліотекар організувала виставку науково-методичної літератури, творів В.Сухомлинського «Педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського».

     Для учнів 1 - 4-х класів цікаво проведено бібліотечний урок на тему: «Читаємо казки В.Сухомлинського».      

     Організовано уроки мислення серед природи за творами «Хай сонцю і квітам всміхаються діти» для учнів 5 – 7-х класів, а для учнів 8 – 9 –х класів проведено круглий стіл «В.Сухомлинський – майстер унікального експерименту». Школярі 1-4 –х класів взяли активну участь у конкурсі малюнків «Твори В.Сухомлинського очима дітей».

       У закладі було проведено театралізований захід «Інсценуємо казки В. Сухомлинського», під час якого діти усвідомили: доброта найкраща риса характеру людини.  Виступ учнів–акторів викликав захоплення красою доброго вчинку, бажання творити добро й  цінувати його.

        З учителями філії планується організувати  педагогічні читання «В.О.Сухомлинський та школа ХХІ століття». На сайті школи створено інформаційну сторінку «До 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського».

 

 

Олімпійський тиждень

Хто з вас, юні друзі, цікавиться історією фізичної культури та спорту, той,напевне, знає,що про досконалість свого фізичного стану люди почали дбати ще на межі палеоліту і неоліту. Однак лише за часів Стародавньої Греції, де наука, освіта,  культура,мистецтво та філософія набули найвищого розквіту, фізичне виховання було проголошене основою життя і доведене до рівня культу.

    Саме звідти пішли такі слова, як олімпіада, стадіон, атлет, гімнастика тощо.  Найбільшою образою для себе житель Еллади вважав, якщо зараховували до тих, хто не вміє писати або плавати. Філософ Платон називав кульгавою кожну людину, в якій тіло і розум не були однаково розвинуті. У V столітті до нової ери, коли Олімпіські ігри стали традиційними, спартанський цар Архідан був покараний радою старійшин за шлюб з жінкою малого зросту.

    В  Афінах навчання велося одночасно в трьох школах:граматичній, музичній і гімнастичній. В останню, так названу палестру, учень вступав в шестирічному віці. Тут він перебував більшу частину дня – займався фізичними вправами і брав участь у змаганнях. Причому, фізичне навантаження збільшувалось з кожним роком, враховуючи змужніння юнака.

    Грецькі діти ледь не з молоком матері всотували в себе дух суперництва та боротьби. Вже змалку вони знали секрети бою «півників», коли, підстрибуючи на одній нозі, треба було збити суперника змусивши його втратити при цьому рівновагу.

    Гімназії (від слова «гюмнос»-голий, непокритий) приймали юнаків віком 14-16 років. У цих навчальних закладах юні елліни прилучалися до боротьби, бігу, метань списів і дисків, ігор з мячем, вивчення основ військової справи.

    Любов греків до змагань, що прищеплювалась з ранніх дитячих років, залишалась на все життя. Змагались не лише атлети на аренах, але й музики, співаки, художники, актори, промовці. Рідко який тиждень минав без проведення поєдинків.

     Як переказують легенди, ці змагання греки запозичили від самих богів, життя яких було сповнене війнами, суперечками, подвигами.

 

 

Інформація

про проведення Єдиного уроку англійської мови

 

       23 квітня 2018 року в НВК №4 в 9 класі було проведено Єдиний урок англійської мови з теми «Весь світ – театр. Вільям Шекспір - великий поет Великобританії». Для проведення уроку Остапенко Ольга Вікторівна  використала роздатковий матеріал, мультимедійний пристрій, ілюстрації до трагедії «Ромео і Джульєтта».

      Під час уроку учні ознайомилися з новими лексичними
одиницями, розвивали навички аудіювання, вдосконалювали навички читання,
практикувалися в монологічному і діалогічному мовленні.

      Перегляд епізодів фільму “Romeo and Juliet”, декламування уривків з трагедії Шекспіра стимулювали інтерес до читання класичної літератури. На уроці були використані різноманітні види діяльності: бесіда, яка спрямовувала учнів на проведення аналізу, порівняння, ситуативні вправи. Учні проявили знання біографії та творчості Вільяма Шекспіра під час усного опитування.

 

     Діти творчо підійшли до читання сонетів та інсценування уривків з трагедії “Romeo and Juliet”. Дев’ятикласники продемонстрували достатній рівень знань з предмета.   Під час заняття вони проявляли високий інтерес і активність, практикували застосування нових слів. Урок пройшов у легкій, доброзичливій атмосфері та сприяв розвитку творчих здібностей учнів.

Інформація

 

щодо заходів з відзначення 100-річчя подій

Української революції 1917 – 1921 років

 

 

 

з/п

Назва заходу

Класи

Термін виконання

Відповідальний

1

Виховна година «Україна в боротьбі за державність. Крізь призму історії»

1-9

23.04.18

Класні керівники

 

2

Тематична експозиція «Україна в боротьбі за збереження державної незалежності»

1-9

24.04.18

Бібліотекар

3

Урок  вшанування пам’яті    «Історія нашої країни від Грушевського до сьогодення»

5-6

25.04.18

Учитель історії

4

Година цікавих повідомлень «Визначні події та діячі Української революції   1917-1921 р.р.»

7-9

24.04.18 – 25.04.18

Учитель історії

5

Вікторина « Де є любов до Батьківщини,  там перемога та буття» 

5-7

26.04.18

Учитель історії, педагог-організатор

 

6

Круглий стіл «Утворення українських Збройних Сил та політика Центральної Ради»

8-9

27.04.18

Учитель історії

 

Фаторепортаж з тижня морально - правових знань

* Колажі учнів 1-2 класів "Права дитини"

* Фотогалерея "Наші права в нашій школі" ( 3-4класи)

* Історія українських символів (5 клас)

* Круглий стіл за участю капітана відділу ювенальної превенції Пирожка О. та спеціаліста ЦСССДМ Дружківського міськвиконкому Брагіної В.М.

* "Ми запитуємо - вони відповідають. Правове становище особи в Україні." "Діти: злочин і кара".

*Години спілкування з учнями

Ярмарка педагогічних ідей

Вітаємо переможців міського етапу конкурсу виразного читання «Майстер слова» - Лукашину Карину, 5 кл.,   (ІІ місце), Коваленко Марію, 7 кл. (ІІ місце). Бажаємо творчої наснаги та подальших досягнень!

Концерт "Привітаймо наших матусь і бабусь"

Засідання оргкомітету проведення акції

                                "Чинити справи милосердя"

Акція " Я дар від серця принесу"

ДО 80-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ В’ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА

 

Перегляд художньо-документального фільму «Той, що пробудив Кам’яну державу»

1937, 24 грудня – у селі Єрки на Черкащині народився В’ячеслав Максимович Чорновіл, державний, громадський, політичний діяч, журналіст, народний депутат України I - III скликань, один із лідерів українського правозахисного руху, багаторічний лідер Народного Руху України, Герой України.

Походив із родини сільських учителів. Закінчив школу із золотою медаллю. Навчався на факультеті журналістики Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка.

У 1964-1965 рр. склав кандидатський мінімум, пройшов за конкурсом до аспірантури Київського пед. інституту, готувався до захисту дисертації: “Борис Грінченко як журналіст, публіцист і громадський діяч”.  

8 серпня 1965-го виголосив гостру антикомуністичну промову на відкритті пам’ятника Тарасу Шевченкові в селі Шешори на Гуцульщині. А вже за місяць разом з Іваном Дзюбою та Василем Стусом виступив проти арештів української інтелігенції на прем’єрі фільму Сергія Параджанова “Тіні забутих предків” у київському кінотеатрі “Україна”.

В'ячеславу Чорноволу за “політичне хуліганство” влада оголосила сувору комсомольську догану. Тоді ж його не зарахували до аспірантури, куди він пройшов за конкурсом.

Його перша кримінальна справа на початку 1966-го пов’язана з відмовою давати свідчення на закритому судовому процесі  над Б. Горинем, М. Горинем, М. Зваричевською та М. Осадчим. Суд виніс окрему ухвалу про притягнення В’ячеслава Чорновола до відповідальності за відмову свідчити. 8 липня 1966-го його засудили на три місяці виправних робіт за місцем роботи з відрахуванням 20% заробітку на користь держави.

Тоді ж підготував документальне дослідження “Правосуддя чи рецидиви терору?” – один із найсміливіших зразків тогочасної політичної публіцистики.

А укладання авторського збірника “Лихо з розуму” (Портрети двадцяти “злочинців”), який вийшов друком у Парижі, стало причиною другої судової справи. 15 листопада 1967-го В’ячеслава Чорновола за “виготовлення і розповсюдження документів, що містять наклепницькі вигадки на радянський державний і суспільний лад”, засудили до 3 років позбавлення волі.

У 1970-му створив підпільний журнал “Український вісник”. Впродовж двох років видав 6 випусків з інформацією про політичні репресії в Україні та хронікою українського національного спротиву.

Знову В’ячеслава Чорновола арештували на початку 1972-го за аналогічними звинуваченнями. 12 квітня 1973-го судова колегія Львівського обласного суду винесла вирок: 6 років позбавлення волі у виправно-трудовій колонії суворого режиму з засланням на 3 роки”. Покарання відбував у таборах Якутії. У таборах вів боротьбу за статус політичного в'язня. Після виходу на заслання написав книгу “Тільки один рік”, передав її за кордон, але подальша її доля невідома.  

Під час перебування на засланні в Якутії, в травні 1979-го став членом Української Гельсінської групи. Напередодні Олімпійських ігор 1980-го, влада, зачищаючи громадський простір, сфабрикувала звинувачення проти В’ячеслава Чорновола в замаху на згвалтування. Він був засуджений на 5 років позбавлення волі. На знак протесту Чорновіл витримав 120-денне голодування.  

У 1983-му був достроково звільнений без права виїзду в Україну. Повернутися на Батьківщину Чорновіл зміг лише за два роки у 1985-му.

“Чи не хотілося мені, щоб чоловік облишив боротьбу? – згадувала Атена Пашко. – Була, звичайно, мрія, щоб ми жили спокійно, щоб все було добре, але щоб він заради цього міняв свій спосіб життя – ні, ніколи. Від обшуків, арештів тільки зростало обурення на ту систему і бажання її змінити. Він був заарештований у 1972 році, а повернувся у 1985-му. Нас розлучили на 13 років. Коли він був ув’язнений, нам не дозволяли побачення, бо ми тоді ще не були розписані. Не встигли одружитися офіційно, і вони цим користувалися. 5 років я їздила до нього «під ворота» і на короткі побачення. Це була мука страшна… Йому дозволяли писати 2 листи на місяць. Але оскільки він писав ще до батьків, я одержувала тільки одного листа на місяць…”.

З 1990 року Чорновіл став народним депутатом, був активним членом Народного Руху України та його головою з 1992-го. Тричі обирався депутатом Верховної Ради України (1990, 1994, 1998). Чорновіл всіляко намагався створити умови для самоствердження, самореалізації національного організму, набуття економічної могутності, культурного розвитку, втілення в життя соборницької ідеї, надання Україні суб'єкта міжнародного співтовариства.

За книгу “Лихо з розуму” став Лауреатом Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975) та Лауреатом Шевченківської премії (1996).

25 березня 1999-го Чорновіл загинув в автомобільній катастрофі під Борисполем за нез’ясованих обставин.

У 2000 р. йому посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави за визначний особистий внесок у національне відродження України, послідовне відстоювання ідеї побудови незалежної Української держави, активну громадську і політичну діяльність.

 

11 фактів про В’ячеслава Чорновола

1.       Боровся за Україну. Під час випускного вечора в університеті пішов на Володимирську гірку і дав клятву, що все життя буде боротися за Україну.

2.       Працював різноробом. У 1963-1964 роках брав участь у будівництві Київської ГЕС. Після першого ув’язнення, працював спостерігачем метеостанції, землекопом археологічної експедиції, вагарем на станції Скнилів тощо. Після останнього – кочегаром у Львові.

3.       Був тричі одружений. У 1960-му уклав шлюб з Іриною Бруневець, від якої має сина Андрія. Відносини припинились наприкінці 1962-го. З червня 1963-го зав’язав стосунки з Оленою Антонів, від якої має сина Тараса. Остання дружина – Атена Пашко.

4.       Витримав 83 допити. У 1966-му В’ячеслав Чорновіл відмовився свідчити у справі проти своїх друзів – братів Горинів, Мирослави Зваричевської і Михайла Осадчого. Навіть попри те, що на той час вони визнали провину і потреби уникати свідчень вже не було. За що був притягнутий до суду і отримав свій перший вирок. У 1972-му витримав 83 допити, але й надалі ніколи не свідчив проти друзів.

5.       Прокурор, який судив Чорновола має звання «Почесний працівник прокуратури України». Другу (1967р.) і третю (1972р.) кримінальні справи проти В’ячеслава Чорновола порушив прокурор Львівської області Борис Антоненко (1912-2010рр.). Свою посаду прокурор обіймав протягом 20 років. Антоненко написав низку книжок про своє прокурорське минуле, боротьбу зі злочинністю і «українськими буржуазними націоналістами». У 2003-му прокурору призначена пенсія згідно із Законом України «За заслуги перед Україною». В червні 2006-му Антоненку оголосив подяку Генеральний прокурор України Олександр Медведько. А в 2007-му йому присвоєно звання «Почесний працівник прокуратури України».

6.       Не відмовляв всім, хто до нього звертався з питаннями української справи. «Працював він самовіддано і справді багато, – згадувала дружина Атена Пашко. – Вставав, бувало, о 5 годині ранку, писав, потім – на роботу, лягав пізно. Знаєте, є люди, котрі можуть вам відмовити, сказавши, що не мають вільного часу чи знайти якісь інші відмовки. До таких В’ячеслав Максимович не належав, позаяк не вмів кривити душею. Він завжди давав пораду, настанову людям, які до нього звертались і, особливо, якщо це стосувалося української справи».

7.       Від КГБ отримав прізвисько «Нєугомонний». Із спогадів вірменського дисидента та політв’язня Паруйра Айрякіна: «Він був наче напханий енергією, він навіть у зоні бігав, займався спортом. Багато читав, писав, покладену норму – ми шили рукавиці – виконував не за вісім годин, а за три години – решту часу він був зайнятий сам собою».

8.       Непохитно вірив у відновлення незалежності України. Переказують, як один із слідчих спересердя запитав В’ячеслава Чорновола: «Ну добре, от уявімо, є ваша незалежна Україна. І ким ви там себе бачите?». І почув у відповідь: «Як ким? Редактором опозиційної газети».

9.       Чорновіл був кандидатом в президенти України. На президентських виборах 1 грудня 1991-го за В’ячеслава Чорновола віддали голоси 7.420.727 українців (23,27%). Він зайняв друге місце слідом за Леонідом Кравчуком.

10.   Зрікся присяги на вірність московському цареві. Після обрання Гетьманом українського козацтва, на Великій раді 21 червня 1992-го в Переяславі-Хмельницькому проголосив зречення присяги на вірність московському цареві, даної на Переяславській раді в  1654-му.

11.   На прощання з В’ячеславом Чорноволом в Києві прийшло близько 200 тис. людей. Він загинув в автокатастрофі на шосе під Борисполем за нез’ясованих обставин. Багато хто вважає це політичним убивством напередодні майбутніх президентських виборів. Колишній заступник генерального прокурора Микола Голомша припускав, що Чорновола після аварії добили кількома ударами кастета. Похорони В’ячеслава Чорновола в Києві зібрали до 200 тис. людей. 

Цитати В’ячеслава Чорновола

1. «Україна розпочинається з тебе».

2. «Хто мене вчив? Справжня журналістика – це все-таки від Бога. Я закінчив факультет журналістики, але така нас інтелектуальна вбогість вчила. Правда, були Матвій Шестопал, був Павло Федченко, які щось нам давали».

 

3. «Перебираючи в пам’яті тюремні роки, пригадую, як було важко у перші дні після першого арешту. Мене кинули в камеру до смертників. Хотіли відразу зламати. Але мене не можна було зламати, адже я вже тоді написав свої книги «Правосуддя чи рецидив терору» і «Лихо з розуму» – про те, як хтось ламавсь, а хтось вистояв».

4. На запитання: «Звідки Ви родом?», відповідав: «Я людина всієї України». Завжди вважав Україну однією цілісною державою.

«Немає в нас бандерівців та москалів, східних і західних. Всі ми – народ України»

5. «Пригадую демонстрацію 17 вересня 1989 року у Львові, коли, мабуть, близько 200 тисяч людей ішло від Порохової вежі до собору св. Юра, не зламавши ні однієї билинки. Ми всі тоді були просякнуті єдиною ідеєю. Зараз ті крила опустилися. Лідерів заїдають амбіції. Чи немає амбіційних людей в Америці, Франції, Німеччині, Великій Британії? Але там є чітко вироблена політична структура: людина знаходить своє місце, знаючи, що не всі можуть бути першими. У нас по-іншому. Але вірю – це мине. Україна прийде до єдності національно-демократичних сил».

6. Програвши президентські вибори 1991-го, сказав: «Програв не я. Програла Україна».

7. «Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й чекає остаточного колапсу нашого суспільства, щоб запустити хижі пазурі в живе тіло нашого народу» (1997).

8. «Допустити дві державні мови, або одну державну, а одну – офіційну – значить, зруйнувати державу. Я завжди наводжу в приклад євреїв, які відродили вже мертву мову і об’єдналися навколо неї»

9. «Якби мене запитали, чи жалкую я за тим, як склалося моє життя, про відсиджені 15 років, я б відповів: анітрохи. І якби довелося починати все спочатку та вибирати, я б обрав життя, яке прожив».

 

10. «Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі».

 

Перегляд  фільму-реквієм

«Небесна сотня в вирій полетіла…»

https://www.youtube.com/watch?v=RtfYIoEmoIw

Герої Небесної сотні – не звичайні люди, а обрані, бо відстояли найдорожче, що дав Господь людині, – життя ціною свого життя.
Читаючи про них у соцмережах, розумієш: це активні світлі люди. Вони своїм способом життя вже міняли світ на краще. Серед них були прекрасні сім’янини, доб­рі господарі, надійні годувальники, майстри – золоті руки, які вже збудували свої садиби, народили дітей і понад усе любили Україну.
Красиві мужчини в розквіті сил часто лишали рідних і коханих та їхали на заробітки в Європу, але завжди поверталися, бо знали, що країни, кращої за Батьківщину, немає. За неї й вийшли на Майдан.
А юнаки Небесної сотні (наймолодшому 17 років) – це мрійники, інтелектуали, що активно листувалися в соцмережах з усім світом, бували за кордоном, любили мандрувати Україною й мали реальні проекти та плани вже на сьогодні, вже нині.

Назва «Небесна Сотня»

Уперше Небесною сотнею полеглих учасників акцій протесту назвала поетеса Тетяна Домашенко у вірші «Небесна сотня воїнів Майдану», який вона написала 21 лютого 2014 року.

Гімн «Небесної Сотні»

Під час прощання із загиблими зі сцени Майдану 21 лютого 2014 року звучала жалобна пісня «Пливе кача», що стала неофіційним гімном «Небесної Сотні»

День Героїв Небесної Сотні

Пам’ятний День Героїв Небесної Сотні встановлено указом Президента України Петра Порошенка № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року «з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України».

Присудження звань Герой України

24 лютого 2014 народні Верховна рада України прийняла постанову № 4213 «Про вшанування учасників збройних конфліктів під час мирних акцій протесту». Документ доручав наступному Президентові України присвоїти звання «Герой України» полеглим під час збройних конфліктів упродовж листопада 2013 р. — лютого 2014 р. в Україні. Авторами законопроекту виступили депутати від партії ВО «Свобода» Ірина ФаріонІгор Сабій та Анатолій Вітів. Проект підтримали 342 депутати, серед яких були й депутати від опозиційних до сил Майдану партій.

3 березня до Закону були внесені зміни, що передбачали нагородження також і смертельно поранених на Майдані, на думку автора проекту, депутата від партії «Батьківщина» Віталія Немілостівого, через те, що з моменту прийняття попередньою постанови ще кілька важко поранених померли в лікарнях. За відповідне рішення проголосували 255 нардепів.

Виконувач обов’язків президента О. Турчинов не міг видати указ про нагородження, оскільки згідно зі статтею 112 Конституції України виконувач обов’язків Президента України не має повноважень нагороджувати державними нагородами.

Хоча наступного Президента України — Петра Порошенка, було інавгуровано 7 червня 2014, впродовж більш ніж 5 місяців, постанова Верховної Ради України залишалася президентом не виконаною. Ця обставина викликала обурення громадськості під час покладання Петром Порошенком квітів до пам’ятного хресту загиблим на вулиці Інститутській вранці 21 листопада з нагоди річниці від початку Революції гідності.

Цього ж дня Петро Порошенко підписав указ № 890, згідно з яким «За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності» звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) було присуджено 99 особам. 20 лютого 2015 року звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) було присвоєно ще 5 особам.

20 лютого 2015 року Петро Порошенко вручив 107 орденів «Золота Зірка» Героя України родичам загиблих під час Революції гідності та АТО.

 Назви вулиць і площ

Впродовж зими-весни 2014 року щонайменше 30 вулиць і площ у різних населених пунктах України були названі на честь Героїв Небесної Сотні. Площа Героїв Євромайдану в Тернополі (раніше — майдан Мистецтв) отримала нову назву 23 січня 2014 року, наступного дня після перших жертв зіткнень — Сергія НігоянаЮрія Вербицького та Михайла Жизневського. Протягом лютого 2014 площі та вулиці Героїв Майдану з’явились у ВінниціДніпропетровськуКозятиніКіровоградіЛуцькуНіжиніКаневіОлевську та Знам’янці.

20 листопада 2014 року Київська міська рада перейменувала відрізок вулиці Інститутської, де 20 лютого відбувалися розстріли учасників Майдану, на Алею Героїв Небесної Сотні.

 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
     Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану.  З 1979 року до 1989 року близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило Афганської війни.
     Вшановують в Україні і всіх тих, хто брав участь в інших війнах. Відповідний статус сьгодні мають близько 20 тисяч військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на Кубі та в багатьох інших «гарячих» точках.

План

заходів щодо відзначення

100-річчя бою під Крутами

філії Дружківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17

Дружківської міської ради Донецької області –

 навчально-виховного комплексу

«Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» №4

Дружківської міської ради Донецької області

 

 

з/п

Заходи

Клас

Відповідальні за виконання

1

Єдиний урок  «Героїзм юних українців в обороні Батьківщини 1918 Крути».

1-9

Класні керівники

2

 

Загальношкільна лінійка  „Крути… Мужність і  біль України“

1-9

Заступник завідувача філії, педагог-організатор

3

Історичний урок « Крути як відродження українства»

7-9

Учитель історії

5

Перегляд документальних фільмів про події під Крутами у січні 1918 року„Бій під Крутами“

      7-9

Класні керівники,

учитель історії

6

Усний журнал «В ріднім краї панувати не дамо нікому»

5-7

Педагог-організатор

7

Оформлення інформаційного стенду «Бій під Крутами»

 

Педагог-організатор

8

 Диспут «Крути – символ національної честі в історії України»

8-9

Учитель історії

9

Висвітлення інформаційних матеріалів до Дня памяті Героїв Крут на шкільному сайті

 

Учитель інформатики

 

В історії бурхливого XX ст. голодомор 1932-1933 років в Україні посідає особливе місце.

  Перший масовий голод, що розпочався відразу ж після закінчення громадянської війни та придушення української революції, охопив значну частину України: Запорізьку, Донецьку, Катеринославську, Миколаївську, Одеську губернії. Причини його лише частково мали об’єктивний характер – посуха 1921 р., економічні наслідки першої світової та громадянської воєн. Найголовнішими чинниками стали: крах сільськогосподарської практики тодішнього режиму, скорочення посівних площ у колишніх хліборобних районах внаслідок політики воєнного комунізму, директивні методи компартійного керівництва, яке розподіляло наявні продресурси на користь промислових центрів, передусім тих, що знаходилися поза межами України.

Голод 1932-33 років охопив ті ж самі регіони України, але цього разу його спричинили, насамперед, політичні чинники. Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом.

    
Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом тоталітарної системи проти мирних людей, внаслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.

    Як писав відомий американський дослідник Голодомору Джеймс Мейс, «Примусова колективізація була трагедією для всього радянського селянства, та для українців то була особлива трагедія. Зважаючи на фактичне знищення міських еліт, вона означала ліквідацію їх як соціального організму й політичного фактору, приречення на становище, яке німці зазвичай називали naturvolk (“первісний народ”)».


  85 років минуло з тих часів. Вшануванню пам’яті невинних жертв того лиха у нашій  школі був приурочений  урок-реквієм, підготовлений та проведений   з вчителем історії.

   Учні відслідкували причини та наслідки голодомору, озвучили спогади очевидців цього лиха в Україні. Діти  та вчителі так перейнялися жахливими фактами голодомору, що відразу в усіх в очах забриніли сльози.

  Ми маємо пам’ятати це лихо задля майбутнього нашої держави, аби така трагедія не повторилась більше ніколи.

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ

 

             

Джерела небезпеки

Комп'ютерні віруси і троянські програми

Трояни і віруси можуть бути приховані в безкоштовних, доступних для скачування з інтернету програмах або на піратських дисках.

Як це працює: ви запускаєте програму, і вона, використовуючи відому зловмисникові вразливість вашої операційної системи або іншої програми, захоплює контроль над комп'ютером. З цього моменту вірус чи троян безперешкодно володіє комп'ютером, доставляючи масу неприємностей виконуючи неочікувані для вас дії. Трояни при цьому щедро діляться вашою персональною та фінансовою інформацією зі своїм господарем, відправляючи її по інтернету.

Мережеві атаки

Мережева атака на ваш комп'ютер - це спроба знайти вразливі місця в його операційній системі й програмах, які можуть бути використані зловмисником для різних цілей, наприклад:

  • виведення вашого комп’ютера з ладу;
  • відключення його від інтернету (у випадку, якщо комп’ютер є сервером, що надає якийсь корисний інтернет-сервіс клієнтам, це може спричинити за собою репутаційні й фінансові втрати, якщо він не зможе надавати ці послуги)
  • запуск на вашому комп'ютері шкідливої програми;
  • крадіжка ваших даних;
  • блокування ваших даних з метою здирництва;
  • додавання вашого комп'ютера під шкідливий бот-нет.

І це далеко не повний перелік цілей зловмисників.

Як це працює: з комп'ютера зловмисника, чи зараженого спеціальним вірусом комп'ютера ще однієї жертви через інтернет або іншу мережу, проводиться спроба підключення до комп'ютера жертви за допомогою знайденої вразливості. Метою мережевої атаки може бути й сам пошук такої вразливості.

Соціальна інженерія

Методу заснованому на психологічних прийомах, який існує та ефективно використовується з самого початку розвитку комп'ютерних мереж, не загрожує зникнення. Він не пов'язаний безпосередньо з комп'ютерами: перші соціальні інженери взагалі займалися зломом телефонних мереж.

Як це працює: зловмисник намагається видати себе за того, кому ви довіряєте (банк, ваш друг, мама, брат або сестра, шкільний учитель), і виконати необхідні дії, які ви ніколи б не виконали на прохання чужої людини (перерахували гроші на картку, відкрили дивне вкладення в листі, тощо).

Список прийомів, придуманих хакерами в розрахунку на довіру користувачів, величезний. Вам можуть зателефонувати або надіслати листа від імені адміністрації сервісу з проханням вислати їм нібито загублений пароль або лист, що містить нешкідливий, на перший погляд файл. А насправді, в ньому прихований троян, на що й розраховують зловмисники: вашу цікавість і відкриття, а отже й запуск програми.

Фішингові сайти та розсилки

Шахрайські сайти та листи електронної пошти, своїм дизайном і змістом мімікрують під відомі організації, що користуються авторитетом і довірою.

Як це працює: нічого не підозрюючи клієнт банку вводить пін-код кредитної картки на сторінці банку, посилання на яку надіслано поштою нібито самим банком. Ця сторінка виглядає точнісінько так, як і раніше, коли ви неодноразово відвідували її. Але якщо уважно придивитись до адреси посилання, то можна помітити зайву літеру в назві банку.

«Соціальний ексгібіціонізм»

Ви любите у статусі профілю Facebook повідомляти друзям про свої плани та місце перебування? Круто поділитися такою радістю: «завтра на цілий місяць відлітаємо всією сім'єю на Гоа! Вау!..» Що ж, комусь же потрібно буде стежити за вашою квартирою поки ви відсутні. Наприклад, квартирним злодіям, які разом із друзями, із захопленням стежать за вашими пригодами та новими повідомленнями у Facebook. Водночас, вони і «поприбирають» в квартирі, й «мотлох» повиносять всякий..

Причини проблеми

За статистикою більшість авіакатастроф відбуваються внаслідок так званого «людського фактора», а не збою техніки. «Людський фактор» - це, іншими словами, помилки пілотів та авіадиспетчерів. У комп’ютерному світі все так само: як правило причини проблем, які виникають не в технологічних аспектах Інтернету, а в психології самих користувачів.

Недооцінка небезпеки

Кому може знадобитися наш жалюгідний персональний комп'ютер, на якому ми дивимося фільми і «лазимо» в інтернеті? Кому ми взагалі цікаві зі своїм абсолютно звичайним профілем соцмережі? Та таких як ми – мільйони!

Але ви просто не про все знаєте. Ви не можете передбачити абсолютно всі шляхи потенційного використання зловмисниками інформації про вас в своїх корисних цілях! Не уявляєте, де може бути використана ваша інформація та наслідки такого використання для вас.

Ваш комп'ютер сам по собі дійсно не потрібен нікому. Але як одна з тисяч осередків шкідливої бот-мережі він слугуватиме зловмиснику. Тому інтернет-шахрай з радістю його туди додасть.

Безпечність

Виконання сумнівних інструкцій або прохань з неперевірених листів від знайомих, натискання підтверджувальних кнопок у вікнах, які випливають та повідомлення, які нам не дуже зрозумілі ( швидше б вони закрилися і не заважали дивитися на картинки кошенят!) – це найкоротший шлях до проблем в інтернеті. Ми пильні й обережні, потрапивши увечері до незнайомого району. Так що ж заважає нас повністю втрачати пильність у невідомих закутках інтернету?

Прості паролі та їх повторне використання

Часто користувачі, яким набридло весь час вводити довгі та складні паролі до банк-клієнту або в соцмережах, змінюють їх на свою дату народження, телефон чи щось типу «password123». Деякі йдуть ще далі, встановлюючи однаковий пароль на всі свої інтернет-акаунти. Але встановлення простого пароля настільки нерозумно, як і купівля замку для вхідних дверей квартири, до якого існує всього десять варіантів ключів. Квартирному злодієві, для якого це як хобі, не складно буде роздобути всі десять і, за хвилину перепробувати їх на Вашому замку. Так само сучасні комп'ютери здатні вгадати Ваш пароль, перебравши мільйони різних комбінацій та символів за лічені секунди. Що ж стосується використання єдиного пароля для всіх своїх інтернет-акаунтів, то потрібно пам'ятати одну просту річ: брелок – це чудова штука, яка дозволяє загубити всі ключі одночасно.

Нехтування здоровим глуздом

Вам прийшов лист від незнайомого африканського принца, який у безвихідній і терміновій ситуації просить допомогти вивести з країни кошти його королівської родини у зв'язку з початком народних хвилювань? Вас чекає скромна винагорода у розмірі однієї двадцятої всіх виведених з його бідної африканської країни багатств, які протягом багатьох років крав його деспотичний татусь-диктатор. Вам потрібно тільки допомогти з перекладом і сплатити деякі мита в розмірі всього кілька сотень євро. Якщо для вас цей сценарій здається цілком реальним, то це і називається зневагою здоровим глуздом з вашого боку.

Відсутність антивірусної програми і брандмауера

Якщо для вас у сучасному світі наявність антивірусу та брандмауера при роботі з комп'ютером не є чимось обов'язковим, то ви – потенційний клієнт різного роду зловмисників і вірусів. Це все одно, що відключити домофон під’їзду, позбутися вхідних дверей у свою квартиру, а вашу вівчарку, яка одночасно була другом та сторожем вашої оселі відправити на дачу.

Що робити та як бути?

Власне, що робити, щоб не стати жертвою комп'ютерних вірусів і різного роду інтернет-шахраїв, можна зрозуміти з прочитаних попередніх абзаців. Але ще раз підсумуємо:

  1. Завжди будьте уважні в інтернеті. Не довіряйте листам і сайтам, невідомого автора. Якщо у вас є хоч якісь сумніви в їх достовірності – краще відмовитись від операції. Пам'ятайте, що адресу відправника електронного листа дуже легко підробити. Краще зателефонувати знайомому (від імені якого надіслано лист), переконавшись особисто у потребі допомоги.
  2. Не відкривайте ніякі підозрілі посилання. Пам'ятайте, що реальні посилання та те, що ви бачите на екрані, можуть різнитися. Ідентичність посилання та її відображення на веб-сторінці дуже легко перевірити.
  3. Завжди перевіряйте правильність адреси веб-сайтів, на яких ви виконуєте якісь фінансові операції або вводите конфіденційну інформацію. Часто шахрайські (фішингові) сайти мають адреси дуже схожі на адреси реальних веб-сайтів, але відрізняються, наприклад, однією літерою.
  4. Банки та сервіси електронної пошти не будуть починатись з http – тільки https! (протокол шифрування переданих і отриманих даних).
  5. Завжди встановлюйте антивірусну програму і фаєрвол, своєчасно оновлюючи антивірусні бази.
  6. Десять разів подумайте, перш ніж опублікувати в соцмережах будь-яку інформацію про себе та свої плани. Завдяки роботі сучасних пошукових систем типу Google ви більше ніколи не зможете її звідти вилучити.
  7. Не лінуйтеся заводити складні паролі (щонайменше 8 символів, де є як маленькі, так і великі літери) і не призначайте один і той же пароль для всіх Ваших облікових записів.
  8. Своєчасно оновлюйте Операційну Систему і софт.

 

Корисні посилання

 

 

http://www.kaspersky.ua/internet-security-center/internet-safety/ 

https://habrahabr.ru/company/mailru/blog/252091/ 

http://softuhitel.com/bezopasnost-v-internete/ 

http://azbez.com/safety/internet 

http://www.trendmicro.com.ru/home/internet-safety-for-kids/quick-tips/ 

https://yandex.ru/support/common/security/security-intro.xml 

https://help.mail.ru/mail-help/security/internet

Голодомор 1932-1933 рр

В історії бурхливого XX ст. голодомор 1932-1933 років в Україні посідає особливе місце.

  Перший масовий голод, що розпочався відразу ж після закінчення громадянської війни та придушення української революції, охопив значну частину України: Запорізьку, Донецьку, Катеринославську, Миколаївську, Одеську губернії. Причини його лише частково мали об’єктивний характер – посуха 1921 р., економічні наслідки першої світової та громадянської воєн. Найголовнішими чинниками стали: крах сільськогосподарської практики тодішнього режиму, скорочення посівних площ у колишніх хліборобних районах внаслідок політики воєнного комунізму, директивні методи компартійного керівництва, яке розподіляло наявні продресурси на користь промислових центрів, передусім тих, що знаходилися поза межами України.

Голод 1932-33 років охопив ті ж самі регіони України, але цього разу його спричинили, насамперед, політичні чинники. Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом.

    
Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом тоталітарної системи проти мирних людей, внаслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.

    Як писав відомий американський дослідник Голодомору Джеймс Мейс, «Примусова колективізація була трагедією для всього радянського селянства, та для українців то була особлива трагедія. Зважаючи на фактичне знищення міських еліт, вона означала ліквідацію їх як соціального організму й політичного фактору, приречення на становище, яке німці зазвичай називали naturvolk (“первісний народ”)».


  85 років минуло з тих часів. Вшануванню пам’яті невинних жертв того лиха у нашій  школі був приурочений  урок-реквієм, підготовлений та проведений учнями 10-А та 6-А класів  з вчителем історії Марченко Жанною Володимирівною.

   Учні відслідкували причини та наслідки голодомору, озвучили спогади очевидців цього лиха в Україні, а також у місті Бровари. Діти  та вчителі так перейнялися жахливими фактами голодомору, що відразу в усіх в очах забриніли сльози.

  Ми маємо пам’ятати це лихо задля майбутнього нашої держави, аби така трагедія не повторилась більше ніколи.

  Запаліть свічку пам’яті в суботу 25 листопада і вшануйте всіх померлих від голоду!!!!

«День української писемності та мови – велике духовне свято»

 Учні підготували захід «День української писемності та мови – велике духовне свято».  Мова – великий духовний скарб, коштовне надбання, це пісня душі, покладена на слова. У ній мрії, надії і сподівання багатьох людей, об’єднаних у єдине ціле – народ. Ми українці маємо пишатися своєю мовою, адже наша мова одна з найкращих, наймелодійніших мов світу. Нам потрібно зробити усе для того, щоб українська мова гордо звучала у колі європейських мов. І коли ми усі разом, гуртом, не поодинці почнемо в світ її нести, то й доти будем українці поміж народів сміло йти.

Заходи з питань євроатлантичної                          інтеграції України

У НВК відбулося свято приурочене Дню Вчителя. Учні школи щиро вітали вчителів із професійним святом. Зі сцени звучали вітальні слова та пісні. Вчителі щиро сміялися зі сценок шкільного життя та пародій на свою адресу. Учні подарували своїм наставникам квіти та символічні дзвоники. Свято завершилося подякою від дирекції та гучними оплесками.

1941рік: Трагедія Бабиного Яру

Гітлерівці вбивали євреїв і до Бабиного Яру. Проте саме Київ став першим у Європі містом, де знищили всю єврейську громаду.

За десять днів перед цим, 19 вересня 1941 року, до Києва увійшли війська 6-ї німецької армії під командуванням генерал-фельдмаршала фон Рейхенау. Вони рухалися в напрямку Хрещатика двома колонами – вулицями Кирилівською та Великою Васильківською.

Одразу над євреями згустилися хмари: окупанти брутально чіплялися до них на вулицях, декого вбили.

Ніхто з киян ще не знав, що двома місяцями раніше, в липні, рейхсмаршал Ґерінґ видав директиву про розроблення заходів щодо "остаточного вирішення єврейського питання в Європі". Йшлося про поголовне винищення єврейського народу. Нікому також не спадало на думку, що саме Києву доведеться першим випробувати на собі оте "вирішення".

Вибухи на Хрещатику 24 вересня, влаштовані радянською диверсійною групою В. Карташова, нацисти приписали євреям. Це і стало формальним приводом для масових розстрілів – але аж ніяк не справжньою причиною.

Перші вибухи почалися 24 вересня на Хрещатику. І першим вилетів у повітря наріжний будинок (ліворуч), де містився універмаг "Дитячий світ"

Згодом на слідстві справу пояснив заступник начальника поліції безпеки міста Києва В. Ебелінг: "За наказом рейхсфюрера Гіммлера одразу після захоплення Києва всі євреї мають бути розстріляні". Отже, не було би злощасних вибухів, причепилися до чогось іншого.

26 вересня окупаційна влада влаштувала нараду, розглянувши заходи з "остаточного вирішення". Визначили місце знищення євреїв – Бабин Яр. Його території вистачить для десятків тисяч трупів, адже має довжину 2,5 кілометрів при глибині до 50 метрів.

Червоним (вгорі справа) позначене місце збору євреїв вранці 29 вересня - ріг вулиць Мельникова і Дегтярівської. Далі вулицею Мельникова люди йшли до Бабиного Яру

Врахували наявність залізничної станції Київ-Лук’янівка неподалік яру – на розі сучасних вулиць Дегтярівської та Якіра. Отже, можна вдавати, ніби євреїв збиратимуть для перевезення в безпечні місця.

На тій нараді призначили розстрільну команду, окреслили район, який оточить поліція, і визначили кількість киян для сортування речей, грошей, коштовностей, вилучених у жертв перед смертю.

Оголошення з наказом всім євреям зібратися вранці 29 вересня "при вул. Мельника – Доктерівський" склали трьома мовами – українською, російською та німецькою. Для чого з’явитися, не пояснили. Але хто не прийде – смерть.

Український текст писала людина, не надто обізнана в київській топоніміці. Адже вулиці Доктерівської в місті не було (малася на увазі Дегтярівська). Помилково подано назву й другої вулиці. Іноді її справді писали "Мельника", проте офіційна назва – Мельникова.

Оголошення, які повісили на стінах будинків, парканах, телеграфних опорах по всьому місту 28 вересня

Надрукували понад 2 тисячі листівок, які 28 вересня розклеїли по всьому місту. Водночас розпустили чутки, ніби євреїв "евакуйовуватимуть" – імовірно, до Палестини. У понеділок 29 вересня десятки тисяч людей почали збиратися біля призначеного місця.

Письменник Анатолій Кузнєцов описав усе, що бачив на власні очі, в романі-документі "Бабин Яр". Радянська цензура порізала текст чи не вдвічі, бо не хотіла правди

Зі своїх помешкань "вони виходили ще затемна, – свідчив у романі-документі "Бабин Яр" письменник Анатолій Кузнєцов, тоді 12-річний мешканець Куренівки, – щоб опинитися раніше біля потягу і зайняти місця. З дітьми, що ревуть, зі старими і хворими… Перехоплені мотузками клумаки, обдерті фанерні валізи, залатані кошики, скриньки з теслярськими інструментами. Бабусі несли, перекинувши через шию, наче гігантські намиста, плетениці цибулі – запас провізії на дорогу".

Нескінчений людський потік складався з жінок, малюків, підлітків, старих, інвалідів на возиках, а також немічних, які не могли самі пересуватися – їх несли на ношах. Натомість чоловіки призовного віку були на фронті.

Опинившись у районі, оточеному колючим дротом і поліцією, люди втрачали можливість повернути назад – пастка зачинилася. І навіть коли, просуваючись далі вперед, вони чули гавкіт собак і постріли, порятунку вже не було. "Дорога смерті" починалася від рогу сучасних вулиць Мельникова та Дорогожицької.

29 вересня нацисти розстріляли близько 22 тисяч євреїв. Інших, кого не встигли знищити, запхали на ніч до гаражів танкоремонтного господарства по вулиці Лагерній. Наступного дня їх вбили в Бабиному Яру.

Речі загиблих відвезли на склад, що містився у школі по вулиці Некрасовській, 4. Нацисти передали їх "фольксдойче". Такий от секенд хенд на крові…

Пам'ятний знак на початку "дороги смерті", встановлений на розі вулиць Мельникова і Дорогожицької

Чимало євреїв не пішли до Бабиного Яру, переховуючись у знайомих. На початку жовтня окупанти влаштували масовий обхід квартир. Виявлених євреїв звозили до тих само гаражів, відтак вантажівками доправляли до Бабиного Яру і вбивали.

Станом на 12 жовтня, за звітами катів, кількість жертв перевищила 51 тисячу. Конвеєр смерті тривав. 14 жовтня автоматні черги знову охопили Бабин Яр – тепер знищили 308 євреїв з числа пацієнтів психоневрологічної лікарні ім. Павлова.

Хлопчик, який читає оголошення "Наказується всім жидам міста Києва...", - це пам'ятник трагічним подіям вересня 1941-го, але водночас і самому Анатолію Кузнєцову, який не дав стерти пам'ять про Бабин Яр

Перша хвиля розстрілів, розпочата 29 вересня, тривала безперервно півтора місяці – до середини листопада 1941-го.

Нищення євреїв виявилося початком інших масових убивств. Далі в Бабиному Яру протягом двох років знищили людей різного етнічного походження і віку. Загалом у тій жахливій місцині знайшли свою смерть понад 100 тисяч людей.

Але були люди, які ризикуючи власним життям, а також життям членів своїх родин, переховували в себе євреїв. Це – українці, поляки, білоруси, татари, росіяни, вірмени, греки та німці. Почесне звання "Праведник Бабиного Яру" отримали понад півтисячі людей.

       День СПОРТУ

 

Всі знають про те, що спорт дуже корисний і корисний не тільки для дорослих, а і для дітей. 
Дехто може сказати, що займатися спортом зовсім не потрібно, адже діти ведуть дуже активний спосіб життя: бігають, стрибають. 
Але «правильний» спорт дозволить уникнути травм, які дитина може отримати в процесі неорганізованих ігор.
І, взагалі, заняття спортом мають безліч корисних і приємних причин.


Так у чому ж полягає користь спорту для дітей? Вся справа в тому, що всі звички і переваги, а також основи способу життя і погляди на навколишній світ формуються з ранніх років. Так от, заняття спортом в дитинстві сприяють тому, що і в майбутньому дитина буде любити рухатися, вести активний спосіб життя. А це означає, що і в дорослому житті буде активною і цілеспрямованою людиною і завжди буде йти до мети і домагатися її. Цьому і вчить дітей спорт.Дитина навчиться себе контролювати, стане уважною і дисциплінованою,а ще виховаються вольові якості, а це також дуже важливо.

Спорт дуже корисний для здоров'я. Спорт оздоровлююче діє на весь організм. Поліпшується фізичний та психологічний стан.

Також, разом з любов'ю до спорту дитина придбає і деякі якості та навички, які знадобляться їй в житті. Командні види спорту дозволять навчитися дитині взаємодіяти з іншими людьми.

Тому так важливо проводити шкільні спартакіади, дні спорту та здоров'я!

 "Тиждень Олімпійського спорту"

Єдиний урок безпеки

В рамках проведення тижня безпеки життєдіяльності, було проведено виставку малюнків учнів початкової школи та єдиний урок безпеки для учнів 1-9 класів. Про безпеку свого життя потрібно дбати щомиті, з самого малечку, тому БЖД є одним з напрямків виховної роботи.

 

 

Золота осінь 
Ще недавно в небі синім 
Пролітали журавлі. 
А сьогодні в безгомінні 
Ходить осінь по землі. 

Ніби сонцем вщерть налиті 
На гілках висять плоди, 
У багрянім жовтім листі 
Мріють веснами сади. 

І від краю і до краю, 
Від двора і до двора 
Золотого урожаю 
Знов до нас прийшла пора. 

                                        О. Бродський

З нагоди великого національного свята нашої державності – Дня незалежності України! Прийміть найсердечніше вітання і побажання: Народ України святкує уже 26 річницю,відколи здійснилася споконвічна мрія наших предків – бути господарями на своїй найбагатшій, прекрасній і чарівній українській землі.

Від щирого серця й від усієї душі зичимо землякам, рідним, друзям та колегам здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили і наснаги в усіх ваших справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє вас на нові звершення, на нові добрі починання, в ім’я соборної незалежної демократичної процвітаючої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

Зі святом Вас! Хай святиться ім’я твоє вічно, Україно!

 

День

 

Матері

 Мама - найдорожче слово в світі. Де б не був ти, вона завжди з тобою. З приходом весни у всьому світі святкують День Матері. Свято матері започатковане в 1929 році, коли Союз українок в Галичині звернувся до громади із закликом: "Зробити другу неділю травня святковою!". Цей клич жіноцтва підтримала "Просвіта", "Рідна школа", "Пласт". До свята готувалися заздалегідь.

    Діти отримували індивідуальні завдання - кожного дня молитися до Богородиці за здоров'я своїх матерів, на вітальних листах-карточках малювати ті квіти, які символізують найкращу рису своєї матері: фіалка символізувала скромність, троянда - любов і доброту.

Традиційно напередодні 9 травня відбувається покладання квітів до могил ветеранів війни та дітей війни, які працювали в нашій школі.

Школярі нашого НВК узяли активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок».

 

Діти всерйоз замислилися над проблемою забруднення навколишнього середовища. Згуртувавшись із батьками, учителями, жителями селища, школярі озеленили подвіря. Було висаджено вічнозелені рослини та квіти. Друге життя в нашій школі отримали  використані пластикові пляшки, батарейки й навіть…гільзи!Завдяки майстерності, фантазії та працьовитості учнів та вчителів з’ явилися чудові, оригінальні речі – прикраси нашого подвір’ я.   А зібраною  макулатурою збережено біля сотні дерев. Головне ж, що діти усвідомили важливість збереження довкілля усіма можливими засобами.

На базі методичного кабінету 16 березня 2017 року відбувся міський етап обласного конкурсу ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив».Страхова Каріна, учениця 9 класу нашого НВК, взяла участь у конкурсі та посіла друге місце серед девятикласників. Вітаємо Каріну та бажаємо творчих успіхів!

Шевченківські дні

     Щороку в березні ми відзначаємо дні пам'яті славного сина України, генія нашого народу, Тараса Григоровича Шевченка. Ось і в ці весняні дні 2017 року з метою вшанування пам'яті Великого Кобзаря в нашій школі відбулися урочистості "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття." Здавалося, Тарасове слово лунає звідусіль. Активну участь у  конкурсі читців творів Т. Шевченка взяли учні 1-9 класів. З трепетним хвилюванням, любов’ю та душевністю декламували вони твори Великого Кобзаря. Компетентне журі визначило переможців: І місце - Писаренко Дар я (5 кл.), Чумаченко Яна (9кл.), ІІ місце -  Панченко Валерія (5 кл.), Страхова Каріна (9кл.), ІІІ місце – Ругляк Вікторія (6 кл.), Салфетнікова Еліна (7 кл) 1-4класи

 

Минають літа, а Шевченкове слово залишається таким же світлим, діючим, закличним для всіх поколінь, бо воно – невмируще.

Щиро вітаємо вас з міжнародним днем Жінок! 
 
Віки і тисячоліття світової історії осяяні вашою мудрістю та ніжністю, чарівністю та красою. 
І тільки завдяки вашій життєвій силі, насназі та довготерпінню з віку у вік продовжується рід людський на землі.  

Цей день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті

щастя, радість, надія, кохання, пов'язане з жінкою.Без вас, дорогі дівчата, не було

бстільки світла, любові і тепла.Ви наповнюєте будні яскравими фарбами,

спонукаєте до шляхетних вчинків і добрих справ. Нехай вас ніколи не оминає турбота чоловіків,а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів іжиттєвих перемог.

Шкільне об’єднання «Первоцвіт» - учнівське самоврядування нашого НВК - виступило  ініціатором проведення «Брейн-рингу».Девятикласники, найбільш активні учасники самоврядування, самостійно підготували завдання, розробили сценарій заходу та виготовили наочності для конкурсів. 17 лютого команди учнів 5-9 класів демонстрували свої інтелектуальні здібності в цікавих та різноманітних завданнях із різних галузей наук. Журі визначило переможців змагань: І місце – 9 кл., ІІ місце – 8 кл., ІІІ місце – 7 кл.                                   Учнівське самоврядування робить яскравим та насиченим шкільне життя та є незамінним помічником педагогів НВК №4.

         Гра «Соняшник-2017»

03 березня 2017 року в школі було проведено VIII Всеукраїнську гру «Соняшник» під час якої учні вирішували цікаві завдання, повязані з історією, культурою та традиціями українського народу

 

                         Масляна

     Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним або м'ясопусним – через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду. Це свято не закріплене за певним днем на календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.

        Масляна поділяється на три частини:

• зустріч у понеділок;

• широкий четвер;

• прощальна неділя.

     Це є останній тиждень напередодні Великого посту. У перший день Масляної традиційно готують холодець зі свинячих ніжок і святкують. Це так звані "ніжкові заговіни".

      У НВК № 4 теж святкували. Діввчата та хлопці розказували примовки, співали, танцювали, проводили ігри та конкурси. Глядачі із задоволенням брали участь. Пізніше винесли опудало зими. Усі отримали надзвичайне задоволення від святкування. А після заходу учасники свята, глядачі та всі бажаючі поласували смачними варениками та млинцями. З Масляною!

        

21 лютого 2017 року з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови  в нашій школі було проведено заходи, які допомогли поглибити знання учнів про рідну українську мову, її історію; формували національну свідомість школярів; виховували поважне ставлення до рідної мови; розвивали творчі здібності учнів.  На уроках української мови учні 5-9 класів написали «диктант єдності» «Україна – наша земля, наша Батьківщина». Було проведено виховні години (1-7 кл.), круглий стіл (8-9 кл.) «Мова – духовний скарб нації»,  конкурс читців поезій про рідну мову «Рідна мова – пісня солов’їна» (5-9 кл.)

16 лютого 2017 року з метою патріотичного виховання підростаючого покоління  та  з нагоди відзначення 28-ої річниці виведення військ із Афганістану в нашій школі  для учнів 4-9 класів було проведено годину пам’яті «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану». Школярі переглянули відеоролик про події, які відбувалися в Афганістані. Потім глядачам були представлені музичні та поетичні композиції, які допомогли зрозуміти та відчути жах подій того часу. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів-афганців. Виховний захід залишив глибоке враження в серцях школярів.

 

�еглянули документальні відео, присвячені обласним містам України «Це моя Україна» та становленню Соборної держави України «Акт Злуки. Хроніки 22 січня 1919 року». 

 

Акція "Годівничка"

Вже котрий рік учні нашої школи приймають активну участь у Всеукраїнській акції “Годівничка”, мета якої привернути увагу учнівської молоді до життя зимуючих пернатих і необхідності їх підгодівлі у складний для них час

22 січня українська спільнота відзначила День Соборності України.Цього року виповнилась 98-ма річниця проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину Соборну Україну.

 

 У рамках відзначення Дня Соборності України з метою виховання в молоді патріотизму, демократичних цінностей, поваги до минулого українського народу в НВК №4 20 січня 2017 року   було проведено годину державності  «Соборність держави – єднання народу». Учні переглянули документальні відео, присвячені обласним містам України «Це моя Україна» та становленню Соборної держави України «Акт Злуки. Хроніки 22 січня 1919 року». 

19 січня на базіметодкабінетупройшовміськийетапVІІІ Міжнародної виставки  «Сучасні заклади освіти -2017». У ході заходу було презентовано інноваційний досвід шкіл та навчально-виховних комплексів міста. За рішенням оргкомітету для участі в підготовці колективного стенду від Донецької області відібрано роботи переможців, серед яких НВК №4  (І місце серед навчально-виховних комплексів).

Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. У ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається з небес, щоб нагородити малюків за їх добрі вчинки. Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято діти, бо Святого Миколая завжди вважали покровителем і заступником дітей. Тож саме вони найбільше чекають на цю подію. Хлопчики і дівчатка, щоб отримати гарного подарунка від Миколая, намагаються  добре вчитися, поважати старших, допомагати батькам.

У цьому році учні НВК № 4 розпочали готуватися до зустрічі з Миколаєм  заздалегідь. Цілий тиждень діти готувалися до  свята:  брали участь у  конкурсі новорічно-різдвяних композицій у рамках акції «Збережемо лісову красуню», за результатами проведення учні  отримали грамоти, призи та солодкі подарунки від Миколая, а найголовнішим подарунком для 30 учасників акції була подорож до резиденції Святого Миколая в  місто Святогір’я .  Учні разом з батьками брали  участь у майстер-класі  з виготовлення різдвяних поробок, вивчали  пісні, пригощалися запашним чаєм. Теплою була і зустріч із самим Миколаєм. Діти просили  Святого Миколая не тільки покласти їм під подушку якийсь подарунок, а й щиро розповіли про свої успіхи та проблеми, отримали  від нього поради та побажання.

Найголовніше ж свято чекало малечу в понеділок, 19 грудня. У НВК № 4 зібралося багато глядачів: і вихованців, і їхніх батьків, дідусів і бабусь. Для них було організовано театралізоване дійство «Чудесна ніч на Святого Миколая». Провели його учні школи. Гаряче аплодували  юним  артистам глядачі та батьки. Та яке свято без подарунків? Дитячі мрії здійснюються! І Святий Миколай з великим задоволенням подарував юним митцям багато солодощів. По завершенню свята діти ще отримали привітання від однолітків з різних міст України в рамках проекту «Пряникова пошта».

 

Свято закінчилося, а теплі враження від нього залишилися, щоб зігрівати серця дітей добром і любов’ю. Віриться, що всі вони виростуть хорошими людьми, які в майбутнє заберуть із собою і народні традиції, і звичаї.

Акція "Збережи ялинку"!

У нашій школі з 05.12.2016 - 19.12.2016р. проходила акція "Збережи ялинку" в рамках природоохоронної акції "Збережемо лісову красуню".

Мета акції - збереження хвойних насаджень у передноворічний період, популяризація використання вторинних ресурсів, розвиток художнього смаку, виховання у підростаючого покоління бережливого ставлення до природи.

     День пам’яті жертв голодоморів

    Четверта субота листопада є Днем пам’яті жертв голодоморів. У цей день український народ вшановує пам’ять убитих голодом під час геноциду 1932 – 1933 років, а також голодоморів 1921 – 1922, 1946 – 1947 років в Україні.                                                                                

 

   Метою заходів жалобного та інформаційно-просвітницького характеру, що були проведені в НВК №4,  було гідне вшанування пам’яті жертв вчиненого комуністичним тоталітарним режимом геноциду українського народу. Під час лінійки-реквієму «Вічна пам'ять змореним голодом» усі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та приєдналися до Загальноукраїнської акції «Засвіти свічку».  Учні молодших класів основний зміст трагедії Голодомору усвідомили під час бесід. Зі школярами 5-9 класів було проведено усний журнал з використанням презентацій «Голодомор в Україні – злочин проти нації». Діти переглянули документальний фільм «Голодомор. Україна, ХХ століття: Технологія геноциду».     Бібліотекарем було організовано виставку «Допоки пам'ять в серці не згасає».

День Гідності та Свободи

    З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи. У НВК №4 були проведені різноманітні заходи, присвячені пам’ятній даті. У всіх класах відбулися інформаційні години, під час яких учні згадали про страшні події на Майдані. Перегляд документальних фільмів про Революцію Гідності (5-9 кл.), проведення круглого столу «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту держави» (7- 9 кл.), уроки мужності (1-9 кл.) допомогли усвідомити, яку надзвичайно високу ціну заплатила Україна за те, щоб Гідність була першою із чеснот українців

ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ

 ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Найважливішим із завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове. Збільшення навчального навантаження на уроках примушує вчителя замислитись над тим, як підтримувати інтерес молодших школярів до навчання.

    Одним з найбільш дієвих способів формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення предметних тижнів у початковій школі.

 Цікаво, весело та пізнавально для молодших школярів пройшов Тиждень початкової школи. Конкурси, ігри, змагання розвивали творчість школярів, вчили бути спостережливими, кмітливими та креативними. Кожен день мав свою тематику.

 Відкриття відбулося на шкільній лінійці учнів початкової школи, де всіх присутніх ознайомили з планом  проведення тижня початкових класів. План містив багато цікавих та змістовних заходів, в яких взяли участь учні  

1-4класів. І вже по завершенню тижня можна сказати, що сподівання учасників  на отримання позитивних емоцій справдилися.

Кожен день  мав певне спрямування:

Навіть самі назви днів тижня говорять про широку палітру цікавих заходів, які відбулися у учнівських колективах. Їх режисерами-постановниками виступали класні керівники. Їх ентузіазм, творчий підхід допомогли зробити тиждень початкової школи справжнім святом як для дітей, так і для дорослих.

Перший день   «День моєї країни».

Подорожували видатними місцями України, була організована виставка дитячої творчості – малюнків на цю тему. Всі роботи були яскраві, різноманітні, індивідуальні. Оформлення виставки дало змогу ознайомитись з творчістю не тільки учням, учителям, а й батькам та  іншим відвідувачам нашої  школи.

Кожен клас оформив стіннівку:  «Знай наших», «Батьківщина - Україна», «Як тебе не любити, Києве мій».

 

Конкурс стіннівок та малюнків

Конкурс поезії про Україну

Конкурс « Краща вишиванка»

Вівторок День української мови, в рамках якого класні керівники 1-4 класів на уроках української мови формували навички каліграфічного письма, самоконтролю, розвивали вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати.

Були проведені олімпіади серед учнів 2-4 класів. Цікаві уроки.

 

Надовго запам’ятається дітворі конкурс скоромовок, в якому діти показали свій артистизм, талант.

Середа- День математики. Як показує досвід, засвоєння математики супроводжується значним розумовим напруженням учнів. Для запобігання їхньої перевтоми існує чимало різноманітних методів і прийомів. У молодшому шкільному віці елементи гри  підвищують працездатність, сприяють фізичному розвитку дітей, формують в них конкретні уявлення про явища навколишнього світу, полегшують оволодіння абстрактними поняттями.

Цього дня тижня вчителі початкових класів:

 Рижеголова Г.О. провела цікавий захід з учнями, який мав назву «Математичний КВК»; Бордун І.П. підготувала конкурсну програму «Слава математиці». По запалу та активності вихованців, з яким вони брали участь у конкурсах, було видно, що вчителі досягли своєї мети. 

Четвертий день тижня . Розпочався із проведення «Дня здоров’я та спорту». В кожному класі розучувались на уроках фізкультхвилинки з рухами, що вразило учнів  своєю різноманітністю та цікавістю.

На перервах було залучено учнів старших класів. Вони  залучали всіх бажаючих до розучування народних ігор. Це дало позитивний результат, так як учні під час великої перерви проводили вільний час організовано.

 

Після чого були проведені змагання «Веселі старти» .

Пʼятниця - День добрих справ і комплементів.

 

Учні третього класу добирали комплементи для своїх мам та товаришей.

       Тиждень Української

        мови та писемності

9 листопада, у день ушанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця, наша держава відзначає День української писемності та мови, свято, яке об’єднує всіх нас на шляху відродження духовності.

    Предметний тиждень з нагоди свята в НВК №4  став уже традиційним. Та щороку він відбувається особливо, по-новому. Під час тематичної лінійки «Від Нестора Літописця до ХХІ століття»  було урочисто оголошено про відкриття Тижня, ознайомлено з основними заходами . В усіх класах відбулися  виховні години «Мова – душа нації». Бібліотекарем  школи було організовано цікаву виставку книг, що відкривала учням красу й багатство рідної  мови. Школярі взяли активну участь у конкурсі читців «О слово рідне, хто без тебе я?», продемонструвавши вміння декламувати поезії. Виставка малюнків учнів початкової школи  «Моя улюблена казка» здивувала творчою фантазією та різнобарв’ям талантів, старші ж школярі з цікавістю та креативністю підійшли до конкурсу  стіннівок «Рідна мова – диво калинове». У кожному класі було визначено переможця в конкурсі «Кращий учнівський зошит». Літературно-музична композиція «Квітни, слово наше рідне!», учасниками якої стали учні 5, 6 та 9 класів, познайомила дітей з виникненням писемності, з подвижницьким життям братів Кирила та Мефодія. Школярі також узяли участь в І етапі XVІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Переможці та активні учасники заходів були нагороджені грамотами.

 

    День української писемності та мови – свято, яке згуртувало всіх, різноманітні заходи поглибили знання з української мови, відкрили красу та художню довершеність рідного слова.

12 жовтня в НВК №4 відбулися урочистості з нагоди початку VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Школярі активно взяли участь у заходах, присвячених відкриттю Конкурсу, метою якого є сприяння піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.

  У шкільній бібліотеці була поновлена  постійно діюча виставка на тему «Т.Г.Шевченко – геній українського народу». У всіх класах пройшли години спілкування «Кобзар» - не просто книга, а енциклопедія життя»», були здійснені віртуальні екскурсії «Тарасова доля – то правда жива».  Серед учнів 5-9 класів було проведено конкурс на кращого читця улюблених поезій Т.Г.Шевченка «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття». Лекторська група в складі учнів 9 класу підготувала виступ «Не вмре повік твоє святе ім’я». Школярі повідомили цікаві факти з життя поета, продекламували уривки з його найкращих творів.

   Важливо те, що учні розуміють актуальність творчості Т.Г.Шевченка, усвідомлюють необхідність збереження високого національного духу, української самобутності й патріотизму. Минатимуть роки, змінюватимуться покоління, та твори великого Кобзаря завжди будуть новими й актуальними. 

  Щорічно 28 жовтня відзначають День визволення України від фашистських загарбників як день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини під час Другої світової війни за межі території України.

  З нагоди знаменної події в НВК №4 відбулися урочисті заходи. Під час лінійки учні та вчителі вшанували пам’ять про загиблих у роки війни хвилиною мовчання, висловили слова пошани та подяки всім, хто захищав нашу Батьківщину. До памятника загиблим, що знаходиться поблизу школи, було покладено квіти. Виховні години були присвячені висвітленню подій тих часів. Школярі згадали, що за перемогу над фашизмом наш народ заплатив неймовірно високу ціну – мільйони загиблих, поранених та ненароджених. Документальні фільми, які переглянули учні, ознайомили зі страшними фактами: 9 мільйонів наших земляків полягли на полях боїв, загинули в окупації, у концтаборах, гетто, в’язницях та на каторжних роботах на чужині. Десятки тисяч українських міст і сіл було перетворено на руїни.  Та саме  патріотизм, сила духу, згуртованість і взаємна підтримка допомогли здобути перемогу.

 

  Чим менше залишається живих свідків тих боїв, тим більшою повинна бути  всенародна вдячність нащадків. Схилімо голову  та  збережімо пам'ять про мільйони полеглих за звільнення української землі! 

Навчально-виховний комплекс № 4   увійшов у двадцятку переможців конкурсу "Клич друзів - граймо разом", організованого Фондом Кличко,   і отримали у подарунок спортивний майданчик.

           День здоров'я

«Здоров’я – це ще не все, але все інше без нього – ніщо» – так говорить народна мудрість. Проблема збереження здоров’я належить до тих глобальних проблем, вирішення яких зумовлює подальший розвиток суспільства. Особливої уваги потребує молодь, усвідомлення нею цінностей здоров’я, розуміння визначальної ролі здорового способу життя та формування індивідуальної поведінки на цих засадах.

    Саме тому, ми вчителі, працюючи у напрямку формування у дітей засад здорового способу життя, намагаємося допомогти їм оволодіти необхідними знаннями, здобути певні вміння та навички, які сприятимуть їхньому життєвому успіху. Наше завдання – навчити дітей цінувати своє здоров’я і робити правильний вибір.  

Учні НВК № 4 взяли участь у загальношкільному проекті  «День здоров’я». 

На святі були присутні гості:

1.      Керівник туринських спортивних гуртків, методист ЦДЮТ - Мирний Олександр Миколайович

2.      Президент заводського туристичного клуба «Метизник» - Квітко Віктор Сергійович

 

3.      Волонтерська група « Веселые ребята»

Прийшов Новий навчальний рік

Такими словами розпочалася урочиста лінійка в рідній школі. Ранок першого вересневого дня знову наповнився мелодійними звуками шкільного дзвоника.  Особливим став він для маленьких першокласників, які, тримаючись за батьківську руку, вперше ступили на незвіданий шлях.Знову школа розквітла від дитячого щебету, від юнацьких усмішок та чарівної хуртовини осінніх квітів. 

     Всі присутні вшанували  державні символи,  згадали загиблих героїв, захисників Батьківщини.  Говорили про УКРАЇНУ, про її  НЕЗАЛЕЖНІСТЬ.

       Ведучі побажали учням гарних оцінок, а вчителям - сумлінних та допитливих учнів.

   Благослови нас, добрий Боже,

Благослови, Пречиста Мати,

Хай ваша ласка нам поможе

Навчальний рік щасливо розпочати

18 травня  - День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

18 травня 1944 року почалася депортація сталінським режимом із Криму близько 200 тисяч кримських татар. В Україні ця депортація визнана геноцидом. Цей день, 18 травня, в Україні вшановують як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Крім того, після незаконної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня визначене також як День боротьби за права кримськотатарського народу.

 

Чорнобиль…. Минуло 30 років. Тепер це слово знає весь світ. Серед природних і техногенних катастроф, які сталися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце.

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум’я. Почався новий відлік українського часу. Болісний. Гіркий. Печальний… Ця жахлива аварія принесла страшну біду в тисячі сімей, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне покоління. Радіація – невидимий і тому підступний ворог усього живого. Від неї важко зберегтися, захистити себе і природу.

Чорнобильська катастрофа, зруйнувала міста, селища, але головне – зламала людські долі та забрала багато людських життів.

 На згадку про трагічну сторінку в історії України та  з метою увічнення пам'яті жертв техногенної катастрофи, забезпечення належного вшанування мужності, самовідданості і високого професіоналізму ліквідаторів аварії  у школі 26.04. 2016 року  проведено загальношкільну лінійку на тему "Чорнобильська аварія: причини та наслідки катастрофи", хвилиною мовчання помянули  всіх загиблих  внаслідок трагедії.

29 квітня 2016 року в НВК відбувся День цивільного захисту.

 

Песня объединяет друзей

(фестиваль английской песни)

   Каждый год Фестиваль носит тематический характер и дает возможность учащимся познакомиться с песенной поэзией для детей на английском языке и с детской литературой английских и американских авторов.

   Любой фестиваль – яркое событие в жизни участников, тем более, если тому способствует сама атмосфера: звонкие голоса, весеннее настроение, новые впечатления. Именно в такой обстановке тепла, дружбы и взаимопонимания рождаются праздники искреннего творчества и красоты

   Фестивали проходят на высоком уровне и доставляют большое удовольствие как детям, так и их родителям. В процессе подготовки к фестивалю дети совершенствуют произносительные навыки и расширяют свой словарный запас.

    Мастерство юных артистов оценивало авторитетное и доброжелательное жюри.

     Все участники фестиваля были отмечены  грамотами за высокий уровень владения языком, на котором исполняется песня, оригинальную исполнительскую трактовку песни, зрелищность выступления.

 

 

 

 

" Збирай кришки на протези для воїнів " - благодійна акція під таким гаслом проходить в Україні .Учні НВК № 4 теж приєдналися до цієї акції . У перший же день учні зібрали повний контейнер . Потім приносили кришечки з дому .

Ось  і прийшла весна, а це означає, що за доброю традицією в НВК № 4 настав час веселого, галасливого і радісного народного свята – Масляної
       29 лютого  було відкрито «Масляний тиждень», дітей ознайомили із звичаями та традиціями свята.
        Як відомо, Масляна не має фіксованої дати. Своїм корінням Масляна сягає часів язичництва і черпає звідти багато цікавих традицій та веселих народних ритуалів. Наприклад, незмінний атрибут Масляної - рум'яні, гарячі, апетитні круглі млинці символізують собою ясне сонечко, таке ж рум'яне і жарке. 
      12 березня окрім святкування приходу весни, в школі пройшов веселий ярмарок  із  смачним частуванням. Жодна дитина не залишилась байдужою до проведення заходу. 
Ярмарок супроводжувався веселими піснями, танцями, іграми.  Завершилося свято обрядовим спалюванням опудала Зими, а разом із ним - символічним прощанням зі старим роком, що зжив себе, і звільненням місця для прийдешньої весни і оновлення.
       Адміністрація школи вдячна класним керівникам, учням та батьківській громадськості за активну підтримку, допомогу, плідну співпрацю в організації та проведенні заходу.
                           
                           Тараса Шевченка

Цього року, 9 березня, Україна відзначає 202-у річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, вільно працював як українською, так і російською мовами. Про його біографію написано немало і ми не будемо повторюватися про це. Зауважимо лише, що за своє коротке життя, а прожив він,

47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок. Але він жадав того, до чого прагнемо всі ми - життя і свободи, самореалізації і благополуччя, миру й поваги, простих людських цінностей. Його творчість це його життя, у ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.
З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка!

12.02.2016 року була проведена лінійка присвячений

«Дню виводу військ з Афганістану».

  Учні переглянули відео-проект присвячений цьому дню.

На цьому тижні у кожному класі було проведено класну годину присвячену "Дню Гідності" .