Телефонограма № 24
від 15.04.2020
19 квітня 2020 року православний світ відзначатиме Великдень. Відповідно до Постанови КМУ від 11.03.2020 № 211 прямої заборони відвідувати кладовища немає, але забороняється проводити будь-які масові заходи, зокрема релігійні. До них відноситься і традиційне вшанування померлих, коли на кладовищах збираються родини, щоб віддати шану своїм рідним та близьким.
Тому велике прохання провести роз’яснювальну роботу серед батьків про заборону самостійного перебування дітей на цвинтарі (У постанові № 211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу в громадських місцях) за допомогою електронних листів, веб-сайтів, соціальних мереж і текстових повідомлень.
За порушення карантинного режиму батьки будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.
Начальник Дружківського відділу освіти С.А.ЛАЗЕБНИК
«Дитина — дзеркало сім'ї: як у краплі води
відбивається сонце — так у дітях відбивається
моральна чистота матері й батька. Завдання
школи, батьків — дати кожній дитині
щастя».
(В. О. Сухомлинський).
РОЗКЛАД ДЗВІНКІВ
19 заповідей МАРІЇ МОНТЕССОРІ для батьків
https://coma.in.ua/29372?fbclid=IwAR0c6iyyvZ54ObuNtIN-tsaGqLzJPESNJiAXXqVA28Ey88BI8LkK9-p2kCE
Десять кроків, щоб стати кращими батьками
1. Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.
2. Прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.
3. Всі взаємостосунки, в тому числі й ті, що будуються на любові й довірі, потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. Пам’ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності. Діти почуваються більш безпечно, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень.
4. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти й дозволяйте собі сміх при кожній нагоді.
5. Намагайтесь побачити світ очима Вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як Ви почувалися. Коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався Вам світ дорослих, коли в Вами чинили несправедливо.
6. Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся, що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте докладати зусиль для цього. Хваліть її за хорошу поведінку.
7. Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо Ви змушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином Ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини.
8. Плануйте розпорядок дня дитини. Малі діти почуватимуться більш безпечно, якщо дотримуватимуться чіткого розпорядку дня.
9. У кожній сім’ї є свої правила. Будьте послідовними і їх дотриманні, про намагайтеся виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть бути введені в оману, якщо одного дня правило виконується, а іншого – відміняється.
10. Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю, і ви відчуваєте, що Вам бракує терпіння, приділіть трохи часу лише собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення. Якщо Ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтеся.
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
3. У разі, якщо батьки або особи, які їх замінюють, всупереч висновку відповідної психолого-медико-педагогічної консультації відмовляються направляти дитину до відповідної спеціальної загальноосвітньої школи (школи-інтернату), навчання дитини проводиться за індивідуальною формою.